T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Anadolu Lisesi

Haberler

May

Okulumuz öğrencileri İngiltere Kış Okulu programına katılarak, İngilizce dil eğitiminin yanısıra; Londra, Oxford, Brighton, Arundel, Worthing gibi sehirleri de gezme fırsatı buldular.  İngiliz aileler yanında kalan öğrencilerimiz, kurs bitimi British Council onaylı İngilizce seviyelerini belirten sertifikalarını alarak eğitim ve gezi programlarını tamamladılar.

Nis

Erasmus Okullar arası Değişim Ortaklığı çerçevesinde uygulanan The Safeguarding of the Environment  (Çevrenin Güvenli Korunması) adlı projenin C4 Bulgaristan hareketliliği Sofia'da yeralan "Djani Rodari private school" okulunda 10 Nisan – 16 Nisan 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Nis

2021 Eylül ayında başlayan 'Kaleidoscope of Our Lives'  Etwinning projemizi Nisan ayında tamamlamış bulunmaktayız. Öğrencilerimiz, proje süresince pek çok farklı etkinliği, teknolojiyi harmanlayarak tamamlamış; edebiyat, çevre ve küresel ısınma, şiir, fotoğraf gibi çeşitli konularda uzmanlarla düzenlenen webinarlara katılarak eğitim almış, daha sonrasında da tasarladıkları aktivitelerle bilgi ve beceri harmonisi oluşturmuşlardır. 22 ortaklı projemizin, 12 ortağı Avrupa ülkesidir. Bu sayede öğrencilerimiz, İngilizce konuşma ve ifade becerilerini geliştirmiş, karma ülke takımlarında farklı ülke ve okullardan pek çok öğrenciyle bir araya gelmiştir. Takım çalışmalarımızda her öğrencimiz aktif görev almış, Pandemi sonrasında sosyal becerilerde dezavantajlı duruma düşen öğrencilerimiz, bunu fırsata çevirmiş, teknoloji ve takım çalışmalarını bütünleştirmiştir. Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonu ve 21.yüzyıl eğitim becerileri temele alınarak çalışmalarımız sürdürülmüştür. Ayrıca, Etwinning 2022 Yılı temasına uygun olarak, öğrencilerimiz bilgiyi farklı çalışmalarla, sadece sınıf ve okul ortamına bağlı kalmadan, harmanlanmış öğrenme ( eğitimcilerin ve öğrencilerin öğrenme süreciyle ilgili olarak fiziksel alanı,biçimleri ve araçları içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan birden fazla yaklaşımın benimsenmesi) temele alınarak sürdürmüş, 'Hayallerdeki Okul' vizyonuna bağlı kalınarak, kapsayıcı okullar ilkesi benimsenmiş, bu doğrultuda Sürdürülebilir Okul olma teması ilke edinilerek ;işlevsel ve erişilebilir, çevre dostu uygulamalar içeren, sanat ve kültürel aktivitelerle harmanlanmış, her öğrenci farklılığına saygı duyan ve her öğrenciyi kapsayan çalışmalar düzenlenmiştir.

Mrt

2021/2022 Eğitim Öğretim yılında farklı projelerle ikinci olarak düzenlediğimiz Tübitak bilim furaımızın açılışı Kadıköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Turan İPŞİROĞLU tarafından açıldı. 

Mrt

"Make water great again" Erasmus Projemizin C-3 İspanya Hareketliliği öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. Proje ortaklarımız Danimarka-İtalya- İspanya-Romanya ve Türkiye

Ock

AB Erasmus+ "Preventing harassment and violence in EU schools" Projesi kapsamında Yunanistan Kavala C4 hareketliliği öğrenci ve öğretmenlermizle gerçekleştirldi. Ayrıca Selanik'te Atatürk'ün doğduğu ev ziyaret edildi.

Ock

Okulumuz ile Maltepe üniversitesi arasında eğitim, bilim, sanat ve kültür alanlarını kapsayan işbirliği protokolü imzalandı.

Eyl

Okulumuzda Etwinnig kulübümüz çalışmalarına devam etmektedir. Yeni projemiz 'Kaleidoscope of Our Lives' için İngilizce öğretmenimiz Elif Öztürk yönlendirmesinde, yeni proje takımımız oluşturulmuş ve çalışmalara başlanmıştır. 6 farklı ülkenin de katıldığı proje çalışmamız, farklı etkinliklerle yıl boyunca devam edecektir.

Haz

2020/2021 Eğitim Öğretim yılı yıl sonu değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Pandemi nedeniyle yürütmüş olduğumuz uzaktan eğitim çalışmaları değerlendirildi. 2021/2022 Eğitim Öğretim yılı için ön değerlendirme yapıldı.