T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Anadolu Lisesi

Haberler

Şbt

İstanbul Valiliğince yürütülen "Okul Spor Kulüpleri Projesi" kapsamında Kadıköy Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Petrol Ofisi Okul Spor Kulüpleri Masa Tenisi Turnuvası'nda Erkek  ve Kız Masa Tenisi takımlarımız ilçe 2. si olmuştur. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmeni Ayhan İÇÖZ'ü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Şbt

İstanbul Valiliğince yürütülen "Okul Spor Kulüpleri Projesi" kapsamında Kadıköy Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Petrol Ofisi Okul Spor Kulüpleri Voleybol Turnuvası'nda Kız Voleybol takımımız ilçe 2. si olmuştur. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmeni Ayhan İÇÖZ'ü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Şbt

İstanbul Valiliğince yürütülen "Okul Spor Kulüpleri Projesi" kapsamında Kadıköy Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Petrol Ofisi Okul Spor Kulüpleri Voleybol Turnuvası'nda Erkek Voleybol takımımız ilçe 1. si olmuştur. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmeni Ayhan İÇÖZ'ü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Kas

Kadıköy İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla başlattığı etkinliklerden bir tanesi olan “Cumhuriyetin 100’ü Kadıköy” gazetemiz İstanbul il genelinde dijital olarak paylaşıldı. Okulumuz Cumhuriyet’in 100. yılında çıkardığı gazeteyle 100 yıllık süreci gözler önüne serdi.

Ekm

Kodlama Haftasında Cumhuriyetin 100.Yılına Özel Scratch ile Türk Bayrağı çizdik.

İstanbul için belirlenen ortak kodu kullanarak İstanbul Anadolu Lisesi Hazırlık Sınıfı öğrencilerimiz AB Kod Haftası (CodeWeek) etkinliklerine katıldı. Avrupa Komisyonunca desteklenen organizasyonda öğrencilerimiz; Cumhuriyetin 100.Yılına Özel Scratch ile Türk Bayrağı çizerek etkinliği gerçekleştirdiler ve sertifikalarını aldılar. AB Kod Haftası etkinliğiyle öğrencilerimiz, kodlama  hakkında anlamlı bir ürün üreterek fikir sahibi oldular.

Ağu

Öğrencilerimiz 17 -25 Temmuz tarihleri arasında Avrupa'nın tarihine tanıklık etmiş en önemli başkentlerden olan Viyana, Budapeşte ve Prag'ı birbiri ardına gezip gördüler. Orta Avrupa turu ile Macaristan, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti'nin eşsiz güzelliklerinin tadını çıkardılar.

 

 

 

Haz

2019 -2020 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda öğrenime başlayan birbirinden değerli öğrencilerimizi Üniversitelere yolcu ettiğimiz mezuniyet törenimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimize  hayatlarında başarılar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız hep açık olsun.

Haz

2022/2023 Eğitim Öğretim yılı sonunda öğrencilerimiz ile Balkan turu gerçekleştirdik. 

Haz

İAL Girişimcilik ve Kariyer zirvemizi Maltepe Üniversitesinde gerçekleştirdik.

May

Erasmus Okullar arası Değişim Ortaklığı çerçevesinde uygulanan City in photo(Resimdeki Şehir)  adlı projenin toplantısı Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletine bağlı Unna’da yer alan Werkstatt Berufskolleg okulunda 25 Mart - 1 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Haz

Bosna Hersek Zenica'da bulunan JU Druga gimnazija u Zenici okulu idareci, öğretmen ve öğrencileri Kardeş Okul Projesi Kapsamında misafirmiz oldular. 

Ara

4-10 Aralık Tarihleri arasında "The Young can be Gentle Online and elsewhere" (Gençler internette ve başka yerlerde nazik olabilirler.) konulu Erasmus Projesi Kapsamımda Fransa-Deniz Aşırı Adalarından Martinik Adasında öğrenci- öğretmen hareketliliği gerçekleştirilmiştir. Proje ortakları Fransa- Türkiye -İspanyadan oluşmaktadır.

Ara

Kardeş Okul Projesi Kapsamında Bosna Hersek Zenica'da bulunan JU Druga gimnazija u Zenici okulunda 20 Kasım - 26 Kasım 2022 tarihleri arasında proje çalışmaları gerçekleştirildi.

Ara

Litvanya Vilnius'ta bulunan Vilniaus Uzupio Girnnazija okulu ile okulumuz arasında, karşılıklı eğitim iş birliğini ve ortak anlayışı geliştirmek, kardeşlik ve dostluk bağlarını güçlendirmek amacıyla Kardeş Okul protokolü imzalanmıştır.

Nis

2021 Eylül ayında başlayan 'Kaleidoscope of Our Lives'  Etwinning projemizi Nisan ayında tamamlamış bulunmaktayız. Öğrencilerimiz, proje süresince pek çok farklı etkinliği, teknolojiyi harmanlayarak tamamlamış; edebiyat, çevre ve küresel ısınma, şiir, fotoğraf gibi çeşitli konularda uzmanlarla düzenlenen webinarlara katılarak eğitim almış, daha sonrasında da tasarladıkları aktivitelerle bilgi ve beceri harmonisi oluşturmuşlardır. 22 ortaklı projemizin, 12 ortağı Avrupa ülkesidir. Bu sayede öğrencilerimiz, İngilizce konuşma ve ifade becerilerini geliştirmiş, karma ülke takımlarında farklı ülke ve okullardan pek çok öğrenciyle bir araya gelmiştir. Takım çalışmalarımızda her öğrencimiz aktif görev almış, Pandemi sonrasında sosyal becerilerde dezavantajlı duruma düşen öğrencilerimiz, bunu fırsata çevirmiş, teknoloji ve takım çalışmalarını bütünleştirmiştir. Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonu ve 21.yüzyıl eğitim becerileri temele alınarak çalışmalarımız sürdürülmüştür. Ayrıca, Etwinning 2022 Yılı temasına uygun olarak, öğrencilerimiz bilgiyi farklı çalışmalarla, sadece sınıf ve okul ortamına bağlı kalmadan, harmanlanmış öğrenme ( eğitimcilerin ve öğrencilerin öğrenme süreciyle ilgili olarak fiziksel alanı,biçimleri ve araçları içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan birden fazla yaklaşımın benimsenmesi) temele alınarak sürdürmüş, 'Hayallerdeki Okul' vizyonuna bağlı kalınarak, kapsayıcı okullar ilkesi benimsenmiş, bu doğrultuda Sürdürülebilir Okul olma teması ilke edinilerek ;işlevsel ve erişilebilir, çevre dostu uygulamalar içeren, sanat ve kültürel aktivitelerle harmanlanmış, her öğrenci farklılığına saygı duyan ve her öğrenciyi kapsayan çalışmalar düzenlenmiştir.