T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Anadolu Lisesi

Haberler

Haz

May

İAL British Parliamentary System Debate turnuvamız 12 Mayıs pazar günü sona erdi. Turnuvada Best Speaker ödülü İstanbul Atatürk Fen Lisesi'nden Belinay Berra Vuranok, en iyi takım ödülünü İstanbul Anadolu Lisesi'nden Utku Deniz Erçetin ve Begüm Yasemin Ertaş aldı. Gerçekleştirdiğimiz ilk turnuvamıza katılan okullara teşekkür ederiz.

May

Okulumuz tarafından hazırlanan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı büyük bir coşkuyla kutlandı. Kadıköy Kaymakamı Muhittin PAMUK, İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Garnizon Komutanı Albay Mert KEFLİ, Başsavcı Vekili Cemil SANDIKÇI, AK Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Fatih KAYA, MHP Kadıköy İlçe Başkanı Başar ÜNAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık ASLAN, İlçe Protokolü, okul müdürleri, öğretmenler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldılar.

May

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında okulumuz tarafından il geneli düzenlenen şiir yarışması sonuçları belli oldu. Dereceye giren öğrencileri tebrik ediyoruz.

1) Ayşe Melike Bayık- Derin Mavi- Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi

2) Melis Ela Ceyhanlı- 19 Mayıs Destanı- Melahat Akkutlu Anadolu Lisesi

3) Yasin Emir Karaefe-Bir Adım- Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesi

May

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında okulumuz tarafından il geneli düzenlenen resim yarışması sonuçları belli oldu. Dereceye giren öğrencileri tebrik ediyoruz.

Nis

2023/2024 Eğiitm öğretim yılı TÜBİTAK 4006/B Bilim Fuarımızı gerçekleştirdik. Açılışını Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sadık ASLAN, Şube müdürlerimiz Mehmet KARA ve Mehmet ERTEKİNOĞLU gerçekleştirdi. Okulumuz adına kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca projelerde görev alan öğretmen ve öğrencilerimize, proje koordinatörü öğretmenimiz Yasemen ÖZDEMİR'e teşekkür ediyoruz.

Şbt

İstanbul Valiliğince yürütülen "Okul Spor Kulüpleri Projesi" kapsamında Kadıköy Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Petrol Ofisi Okul Spor Kulüpleri Masa Tenisi Turnuvası'nda Erkek  ve Kız Masa Tenisi takımlarımız ilçe 2. si olmuştur. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmeni Ayhan İÇÖZ'ü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Şbt

İstanbul Valiliğince yürütülen "Okul Spor Kulüpleri Projesi" kapsamında Kadıköy Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Petrol Ofisi Okul Spor Kulüpleri Voleybol Turnuvası'nda Kız Voleybol takımımız ilçe 2. si olmuştur. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmeni Ayhan İÇÖZ'ü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Şbt

İstanbul Valiliğince yürütülen "Okul Spor Kulüpleri Projesi" kapsamında Kadıköy Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Petrol Ofisi Okul Spor Kulüpleri Voleybol Turnuvası'nda Erkek Voleybol takımımız ilçe 1. si olmuştur. Öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmeni Ayhan İÇÖZ'ü tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Kas

Kadıköy İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla başlattığı etkinliklerden bir tanesi olan “Cumhuriyetin 100’ü Kadıköy” gazetemiz İstanbul il genelinde dijital olarak paylaşıldı. Okulumuz Cumhuriyet’in 100. yılında çıkardığı gazeteyle 100 yıllık süreci gözler önüne serdi.

Ekm

Kodlama Haftasında Cumhuriyetin 100.Yılına Özel Scratch ile Türk Bayrağı çizdik.

İstanbul için belirlenen ortak kodu kullanarak İstanbul Anadolu Lisesi Hazırlık Sınıfı öğrencilerimiz AB Kod Haftası (CodeWeek) etkinliklerine katıldı. Avrupa Komisyonunca desteklenen organizasyonda öğrencilerimiz; Cumhuriyetin 100.Yılına Özel Scratch ile Türk Bayrağı çizerek etkinliği gerçekleştirdiler ve sertifikalarını aldılar. AB Kod Haftası etkinliğiyle öğrencilerimiz, kodlama  hakkında anlamlı bir ürün üreterek fikir sahibi oldular.

Ağu

Öğrencilerimiz 17 -25 Temmuz tarihleri arasında Avrupa'nın tarihine tanıklık etmiş en önemli başkentlerden olan Viyana, Budapeşte ve Prag'ı birbiri ardına gezip gördüler. Orta Avrupa turu ile Macaristan, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti'nin eşsiz güzelliklerinin tadını çıkardılar.

 

 

 

Haz

2019 -2020 Eğitim Öğretim yılında okulumuzda öğrenime başlayan birbirinden değerli öğrencilerimizi Üniversitelere yolcu ettiğimiz mezuniyet törenimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimize  hayatlarında başarılar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız hep açık olsun.

Haz

2022/2023 Eğitim Öğretim yılı sonunda öğrencilerimiz ile Balkan turu gerçekleştirdik. 

Haz

İAL Girişimcilik ve Kariyer zirvemizi Maltepe Üniversitesinde gerçekleştirdik.