T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

İstiklal Marşının kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u anma günü etkinlikleri kapsamında  İstanbul geneli düzenlenen "Akif'in Sözü, Cumhuriyetin 100'ü" temalı kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Ezgi YALÇIN dereceye girererk 3. olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ara

4-10 Aralık Tarihleri arasında "The Young can be Gentle Online and elsewhere" (Gençler internette ve başka yerlerde nazik olabilirler.) konulu Erasmus Projesi Kapsamımda Fransa-Deniz Aşırı Adalarından Martinik Adasında öğrenci- öğretmen hareketliliği gerçekleştirilmiştir. Proje ortakları Fransa- Türkiye -İspanyadan oluşmaktadır.

Ara

Kardeş Okul Projesi Kapsamında Bosna Hersek Zenica'da bulunan JU Druga gimnazija u Zenici okulunda 20 Kasım - 26 Kasım 2022 tarihleri arasında proje çalışmaları gerçekleştirildi.

Ara

Litvanya Vilnius'ta bulunan Vilniaus Uzupio Girnnazija okulu ile okulumuz arasında, karşılıklı eğitim iş birliğini ve ortak anlayışı geliştirmek, kardeşlik ve dostluk bağlarını güçlendirmek amacıyla Kardeş Okul protokolü imzalanmıştır.

Ağu

Okulumuz Öğretmen ve Öğrencileri ile beraber  İsviçre - Cern Deney Bilim Gezisi düzenlendi. Ayrıca Belgrad Tesla müzesi, Budapeşte, Viyana, Münih, Bern, Cenevre, Venedik, Bled gölü, Zagreb,Kavala şehirleri ile beraber Selanik Atatürk evi ziyaret edildi.

Tem

Haz

AB Erasmus ''Environment''Projemizin C5 son hareketliliğini Litvanya -Vilnus şehrinde gerçekleştirdik. 2019 Yılında Başladığımız projelerimizi başarıyla  bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Pandemi nedeniyle ertelenen iptal edilen, tüm olumsuzluklara rağmen projemizi başarıyla bitirdik. 3 projemizde toplam 80 farklı öğrenci- 21 farklı öğretmen ile yurtdışı hareketliliklerini gerçekleştirdik. Emeği geçen Öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Haz

2021-2022 mezunlarımız olan sizlerin Atatürk'ün bizlere emanet ettiği bu ülkenin teminatı olarak yarınlarımızı aydınlatıp yarınlarımızı daha da ileri götüreceğinize inanıyor, yarınlarımızı sizlere emanet ediyoruz. Yolunuz açık duruşunuz daima dik olsun. İstanbul Anadolu Lisesi sizleri sevgi ve inançla uğurluyor.

Haz

Müdür yardımcımız Ayten AKIN ile okulumuz öğretmenleri Nihal YILDIRIM, Cansu ÇOĞUZ, Suzan DERİNEL, Nuran DEHRİOĞLU, Vasfiye ÖGET ve Simay YILMAZ KOCA'nın 10-F sınıfı öğrencileri ile birlikte 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde yürüttüğü Harezmi Eğitim Modeli'nin şenliği ve sergisi 14.06.2022 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'nde gerçekleştirildi. 

Ekibimiz "Bilinçsiz ve Aşırı Tüketim" konusu üzerinde çalıştı ve konuyla ilgili kısa film, oyun tasarımı, okul içi kurallar, röportaj, defile ve sergi çalışmaları yaptı. Defilede Beykoz Özel Eğitim Meslek Okulu'un öğretmen ve öğrencileri ile işbirliği yapıldı.

Harezmi Eğitim Modeli uygulamasında emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize, sergide bizleri yalnız bırakmayan Kadıköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ömer KALDIRIM'a teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Haz

İsatanbul Anadolu Lisesi  Harezmi Eğitim Modeli uygulama okulu olarak "Bilinçsiz ve Aşırı Tüketim" konusuna dikkat çekmek amacıyla yaptığımız çalışmalarda bugün Beykoz Mesleki ve Teknik  Okulu ile işbirliği içerisinde  defilemizi okulumuz bahçesinde gercekleştirdik.

Haz

Erasmus Okullar arası Değişim Ortaklığı çerçevesinde uygulanan Make Water Great Again (Suyu Tekrar Etkin Kıl) adlı projenin C5 Romanya harereketliliğini öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirdik.

Haz

"Öncü Kadıköyde Önceliğimiz Öğrencilerimiz" projesi çalışmalarının sunumlarının yapıldığı sergiye okulumuz 14 projeyle katılarak ilçe genelinde sergiye en çok projeyle katılan okul olmuştur. Kadıköyde Gül Kokusu yarışmasında Karikatür dalında 1. olan öğrencimiz İpek Beyza DANDİN ve 2. olan öğrencimiz Ege Hilal ŞENSOY'a ödülleri takdim edildi. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyor,  projelerde emeği geçen tüm öğrencilerimize ve onlara önderlik yapan öğretmenlermize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Öğrencilerimizle ve öğretmenlerimizle gurur duyuyoruz.

May

Erasmus Okullar arası Değişim Ortaklığı çerçevesinde uygulanan Make Water Great Again (Suyu Tekrar Etkin Kıl) adlı projenin C4 İtalya harereketliliğini öğretmen ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirdik.

May

PTE Acedemic Sınavlarına hazırlık kursumuz İngilizce Öğretmenimiz Hatice ÇAĞATAY yönetiminde devam etmektir. Okul olarak uluslararası dil sınavlarına önem vermekteyiz.

May

Projemiz okulumuz matematik öğretmeni Aydan Demiral tarafından okulumuzdan toplam on bir öğrenci ve Türkiye genelinde de yedi okul, sekiz öğretmen, doksan dokuz öğrenci ile yürütülmektedir.

 

Projemizin amacı 90'lı yıllarda dünyada ve ülkemizde yaşanan teknolojik gelişmeler, sel ve doğal afetler ile günümüzdeki edebiyat, film , müzik gibi sanatın çeşitli dallarının etkilendiği doksanlı yılları öğrencilerimize tanıtmak. Bu proje ile öğrencilerimize sevgi, saygı, paylaşmanın ve ortak bir ürün ortaya çıkarmanın mutluluğu değerlerini yaşatmayı hedefledik.

Projemizde öğrencilerimiz web 2.0 araçlarından yararlanarak logo tasarladılar. Bu logolar arasından okulumuzu temsil edecek logoyu anket yaparak belirlediler. 90'lı yıllarda dünyada ve Türkiye'deki film moda edebiyat ile ilgili eserleri ve sanatçıları araştırarak yakından tanıma fırsatı buldular. Yaptıkları kolajları okul panosunda sergilediler.  Öğrendikleri bu bilgileri diğer katılımcı okul öğrencileri ile Kahoot test uygulamasında neşe içinde değerlendirdiler. Dönemin ünlü şairi Maya Angelou'nun " Life Doesn't Frighten Me" Şiirini her okul bir kıtasını okuyarak ortaya ortak bir ürün çıkarmanın zevkine vardılar. Ayrıca tüm çalışmaların toplandığı her okulu bir sayfanın temsil ettiği e- dergi İle projenin bir parçası olmanın haklı gururunu yaşadılar.