T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

İstanbul´u Okuyorum Projesi kapsamında “21 Mart Dünya Şiir Günü” münasebeti ile İstanbul temasını işleyen, İstanbul sevgisini ve güzelliklerini dile getiren “İstanbul Şiirleri Okuyoruz” etkinliği gerçekleştirildi. 

Mrt

Dirilişten Kurtuluşa Bir Duruştur Çanakkale...

Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, atalarımızın yüzyıllar boyunca gösterdikleri fedakarlıklar, korkusuzluklar ve vatan sevgisi sayesinde bizlere vatan oldu, yuva oldu. Onların bu duruşu sayesinde tarihimiz, dilimiz, gelenek ve göreneklerimiz nesilleri boyunca kesintisiz olarak aktarıldı, bugünlere taşındı. 


Bu korkusuzluğun, bu cesaretin, tüm Mehmetçiklerin ruhlarıyla, gönülleriyle tek vücut olduğu, ölüm korkusu olmadan, bir saniye bile tereddüt etmeden öne atıldıkları, vatan toprağını tarihte ender rastlanacak bir özveri ile savundukları ve bizleri bugünlere taşıyan yer, hiç kuşkusuz ki tarihimizin en önemli savaşı olan Çanakkale Savaşı’dır. Bizlerin biz olmasına vesile olmuş olan savaştır…


İşte bu bakış açısıyla tam 104 yıl önce Mehmetçiklerimizin korkusuzca sergiledikleri duruşu ön plana çıkararak, bizim için duran kalpleri yad etmek istedik. Onların kalpleri Çanakkale’de durmuş olsa da bizim için hâlâ atıyor ve sonsuza dek atmaya devam edecek. İyi ki vardınız…


Mrt

Öğrencilerimizin hem ders çalışıp, hem kütüphane etkinliklerinden faylanmaları için okulumuzda kütüphane yapımına başlanmıştır. 

Mrt

 İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´nın Harezmi Eğitim Modeli hakkında kişiye özel yazılmış olan mektupları Okul Müdürümüz İsmail YÖRÜK tarafından Harezmi Eğitim Modeli uygulayan öğretmenlerimize takdim edilmiştir.

Mrt

Öğrencilerimizden muhteşem bir şiir dinletisi.Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Birgül ŞİMŞEK koordinatörlüğünde okul konferans salonunda yapılan dinletiye katılan idareci, öğretmen ve öğrencilerimiz duygu dolu anlar yaşadılar. 

Mrt

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından tarafından hayata geçirilen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan  himayesinde başlatılan sürdürülebilir  kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek  nesillere yaşanabilir bir dünya bırakılması  hedefi kapsamında “Sıfır Atık Projesi” ni uygulamaya başladık.

Şbt

Anadolu Yakası Gaziantepliler Derneğince düzenlenen "Gaziantep Savunması ve Gaziantep´e Gazilik Unvanı Verilmesi " etkinlikleri kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında Okulumuz Öğrencilerinden Elif ERSARI 1. olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencimize koçluk yapan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Nebahat TAÇALAN´A ve öğrencimizin ailesine teşekkür ediyoruz.

Şbt

Öğrencimiz Alperen DİLMAÇ 2018/2019 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları faaliyet programında yer alan 09-10 Şubat 2019  tarihleri arasında Edirne ilinde düzenlenen Gençler Karate Şampiyonası yarışmalarında Üçüncü olmuştur. Öğrencimizin bu başarısıyla bizleri onurlandırmasından dolayı kendisine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Şbt

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanıp uygulanan okul merkezli veli eğitim projesi İstanbul Veli Akademileri, 7 Kasım 2018 tarihinde Bağcılar Belediyesi Halk Sarayında verilen ilk eğitimle başlamıştır. Birinci yarıyıl sonuna kadar 120.000’den fazla gönüllü velimiz sisteme kayıt olarak girilmiş, Veli Akademileri eğitimleri planlayan okullarda toplam 6.346 eğitim verilmiştir.

Şbt

Maltada bulunan Am Language Course dil okuluna katılan öğrencilerimiz hem yabancı dil eğitimi görüp, hemde okulun düzenlediği aktivitelere katılmışlardır. Okulun düzenlediği program doğrultusunda sabah programında derslere katılıp daha sonra düzenlenen etkinliklere katılmışlardır.

Şbt

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü uhdesinde yürütülen İstanbulu Okuyorum- Kütüphanede Hayat Var Projeleri kapsamında ilçemiz Aziz Berker Halk Kütüphanesinde yazar Erol ERDOĞAN iİstanbul Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Etkinliğe Kadıköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer KALDIRIM, idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

Şbt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bahçemizdeki ağaçların budama işlemi yapılmıştır. Bahçemizi güzelleştirmek adına desteklerini esirgemeyen Büyük Şehir Belediyemize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Şbt

Ock

İstanbul Anadolu Lisesi öğrencileri 15.01.2019 tarihinde İslam Bilim ve Teknoloji Müzesini ziyaret etti. İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi ziyaretimizde gördüğümüz eserlerle  eşsiz bir bilimsel yolculuğa çıktık. İslam bilim insanlarının bilimsel ve teknik gelişmelerini yansıtan bu eserlerinin,  batıya ışık tuttuğunu ve birçok buluşa öncülük ettiğini gördük.

Ock