T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / KADIKÖY - İstanbul Anadolu Lisesi

Haberler

Nis

İAL Müzik Grubumuz Okan Üniversitesinin düzenlediği liseler arası müzik yarışmasına katılmaya hak kazanmıştır. Barış Manço´nun Gülpembe adlı eserini seslendirecek olan grubumuza şimdiden başarılar diliyoruz. 

http://www.okanlmy.com/yarismaci-detay/428/ial-muzik linkinden grubumuza oy verebilirsiniz.

Nis

Gaziosmanpaşa Mevlana Anadolu Lisesi Müdürlüğünün İl Genelinde düzenlemiş olduğu  "Kitaptan Sahneye Benim Kahramanım" adlı yarışma, 18/04/2019 tarihinde yapılmış olup, okulumuz öğrencisi Ozan BİÇER, "Bekçi Murtaza" adlı sunumuyla 2. olmuştur. Öğrenicmize ve Koordinatörü Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Nebahat TAÇALAN´a teşekkür ederiz.

Nis

Okulumuz Müzik Öğretmenleri Ebru ÖZTÜRK ve Sinem KARATAŞ tarafından Barış Manço anma etkinliği düzenlendi. Batıkan MANÇO´nunda katılımıyla gerçekleşen bu özel programda unutulmayan BARIŞ şarkılarından oluşan mini konser verildi. Programda emeği geçen tüm Öğrencilerimize, Müzik Öğretmenlerimize ve teşrifleriyle bizleri onurlandıran Batıkan MANÇO´ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Nis

Okulumuz sivil savunma kulübü tarafından deprem tatbikatı yapıldı. Olası bir afet durumunda öğrencilerimize bina tahliye planı çerçevesinde binayı nasıl tahliye edecekleri konusunda bilgi verildi.

Nis

Okul sağlığı projesi kapsamında öğrencilerimizle "Beslenmene Dikkat Et Sağlıklı Yaşa" etkinliğini gerçekleştirdik.

Nis

Sağlıklı  Gelecek için Hijyenik Okullar projesi kapsamında  Sağlık  Haftası  çerçevesinde,  okulumuzda  "Sağlığını Korumak İçin Spor Yap" etkinliği düzenlendi. Sabah ilk ders saatinde öğrencilerimiz ve böğretmenlerimiz sportif aktivite yaptılar.

Nis

Okulumuz Kütüphae, Öğretmenler odası, Kimya, Biyoloji, Fizik laboratuvarları yenileme çalışmaları hızla devam ediyor ve ay sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. 

Nis

Okulumuzun 120. yılı münasebeti ile PTT AŞ. tarafından posta bulu hazırlanmıştır. 

Nis

Okulumuz Tiyatro Kulübü, Edebiyat Öğretmenimiz Nebahat TAÇALAN yönetiminde Kasım ayından bu yana 23 kişilik ekibiyle Orhan Kemal´in "Bekçi Murtaza" adlı oyununu çalışmaktadır.  Oyunun 5 Mayıs, 8 Mayıs ve 11 Mayıs 2019 tarihlerinde Barış Manço Kültür Merkezinde, 10 Mayıs 2019 tarihinde okulumuz Konferans salonunda sergilrenmesi planlanmaktadır. 

Nis

Harezmi Eğitim Modeli uygulayan okulumuz öğrencileri ve koordinatör öğretmenleri Ayhan POLAT, Sevcan TOPRAK, Yasemen ÖZDEMİR, Barış KARAGÖZ ve Nihal YILDIRIM eşliğinde tüketimi azaltmak ve böylece Karbon ayakizini dahada küçültmek amacıyla "Alma, Atma, Yap-Kullan" etkinliği düzenlediler. Duyarlılık gösteren tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Mrt

12. sınıf öğrencilerimize, velilerimize kolay paragraf sorusu çözme eğitimi verdik. Hamza kaya hocamıza teşekkür ediyoruz.

Mrt

İstanbul´u Okuyorum Projesi kapsamında “21 Mart Dünya Şiir Günü” münasebeti ile İstanbul temasını işleyen, İstanbul sevgisini ve güzelliklerini dile getiren “İstanbul Şiirleri Okuyoruz” etkinliği gerçekleştirildi. 

Mrt

Dirilişten Kurtuluşa Bir Duruştur Çanakkale...

Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, atalarımızın yüzyıllar boyunca gösterdikleri fedakarlıklar, korkusuzluklar ve vatan sevgisi sayesinde bizlere vatan oldu, yuva oldu. Onların bu duruşu sayesinde tarihimiz, dilimiz, gelenek ve göreneklerimiz nesilleri boyunca kesintisiz olarak aktarıldı, bugünlere taşındı. 


Bu korkusuzluğun, bu cesaretin, tüm Mehmetçiklerin ruhlarıyla, gönülleriyle tek vücut olduğu, ölüm korkusu olmadan, bir saniye bile tereddüt etmeden öne atıldıkları, vatan toprağını tarihte ender rastlanacak bir özveri ile savundukları ve bizleri bugünlere taşıyan yer, hiç kuşkusuz ki tarihimizin en önemli savaşı olan Çanakkale Savaşı’dır. Bizlerin biz olmasına vesile olmuş olan savaştır…


İşte bu bakış açısıyla tam 104 yıl önce Mehmetçiklerimizin korkusuzca sergiledikleri duruşu ön plana çıkararak, bizim için duran kalpleri yad etmek istedik. Onların kalpleri Çanakkale’de durmuş olsa da bizim için hâlâ atıyor ve sonsuza dek atmaya devam edecek. İyi ki vardınız…


Mrt

Öğrencilerimizin hem ders çalışıp, hem kütüphane etkinliklerinden faylanmaları için okulumuzda kütüphane yapımına başlanmıştır. 

Mrt

 İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Levent YAZICI´nın Harezmi Eğitim Modeli hakkında kişiye özel yazılmış olan mektupları Okul Müdürümüz İsmail YÖRÜK tarafından Harezmi Eğitim Modeli uygulayan öğretmenlerimize takdim edilmiştir.